Увага! Відбулися зміни у сфері державної реєстрації прав та реєстрації бізнесу

 

2 листопада 2019 року відбулися зміни у сфері державної реєстрації прав та реєстрації бізнесу, тож які новації чекають на громадян.

 

У сфері державної реєстрації прав відбулися такі зміни:

– державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням нерухомого майна; 

– заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, можуть подаватися у паперовій або електронній формі; 

– заява на проведення реєстраційних дій в електронній формі подається за умови підписання її заявником з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри; 

– у разі подання заяви уповноваженою на те особою державним реєстратором встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи. 

    Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про особу, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи. 

 Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей; 

– про подання/отримання заяви на проведення реєстраційних дій державний реєстратор за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав невідкладно повідомляє власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву, а також відповідного користувача, обтяжувала. 

 

       Представників бізнесу та державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців очікують такі зміни: 

– державна реєстрація фізичних осіб – підприємців на підставі документів, поданих у паперовій та електронній формі, а також державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих в електронній формі, проводиться незалежно від їх місця знаходження; 

– зміни до Єдиного державного реєстру, пов’язані з відчуженням частки у статутному капіталі юридичної особи та у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину на частку у статутному капіталі будуть вчинятись виключно нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію одразу після вчинення такої нотаріальної дії. Цей принцип діятиме відносно всіх організаційно-правових форм юридичних осіб крім акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю; 

– нотаріальне засвідчення справжності підпису не поширюватиметься на державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що вносяться на підставі документів, створених на порталі електронних сервісів та підписані з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри; 

– у разі якщо документи для проведення реєстраційних дій подаватимуться представником за довіреністю, вона обов’язково повинна бути нотаріально посвідченою. 

     Крім того, внесено зміни в організаційну систему державної реєстрації, виключивши з неї акредитованих суб’єктів державної реєстрації. 

Всі зазначені нововведення визначаються Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», від 03.10.2019 № 159 – IX, яким, зокрема, вносяться зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952 – IV та до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань від 15.05.2003 № 755-IV

      Більш детальну інформацію користувачі можуть  отримати на сайті Порталу адміністративних послуг Черкаської області https://admin-portal.ck.gov.ua.  

 

 

  

Відтепер зареєструвати громадську організацію можна онлайн

Електронна послуга забезпечує можливість як подати документи, так і отримати відповідь про реєстрацію громадської організації онлайн.

Послуга виключає необхідність відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб’єктів державної реєстрації заявникам особисто.

Щоб скористатись онлайн - реєстрацією громадської організації, потрібно авторизуватись у персональному кабінеті «Онлайн - будинку юстиції», сформувати заяву, долучити до неї необхідні документи відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» у форматі РОР, накласти на документи кваліфікований електронний підпис. Потім заявник надає доступ до документів, які подаються, співзасновникам організації за посиланням. Після підпису всіма співзасновниками документи автоматично надсилаються державному реєстратору для прийняття відповідного рішення. Термін розгляду заяви становить три робочі дні.

Особливість електронної послуги полягає в тому, що відтепер засновники організації, перебуваючи у різних місцях, можуть підписувати документи дистанційно.

Відеоінструкцію про те, як скористатись електронною послугою з державної реєстрації створення громадської організації, можна переглянути за посиланням – https://www.youtube.com/watch?v=_5A9_rXkOgAsfeature=youtu.be

Увага!

На сайті Держгеокадастру доступна нова онлайн-послуга

 

     Відтепер для сертифікованих інженерів-землевпорядників на веб-сервісі e.land.gov.ua доступна послуга з оформлення довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями.

    Послуга доступна лише для сертифікованих інженерів-землевпорядників за умови ідентифікації через кваліфікований електронний підпис (КЕП) або електронний цифровий підпис (ЕЦП).

     При оформленні довідки слід зазначати:

дані з документа, на підставі якого виникло право власності або користування земельною ділянкою (якщо земельна ділянка перебуває у власності або у користуванні, договір оренди, державні акти на землю);

дані Державного земельного кадастру (якщо відомості про земельну ділянку внесені до Державного земельного кадастру).

      З детальною інструкцією щодо оформлення довідки можна ознайомитися за посиланням.

Довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями є документом, що включається до складу проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

 

      Запровадження електронних послуг як частини політики детінізації та боротьби з корупцією в сфері земельних відносин є одним із головних пріоритетів у діяльності Держгеокадастру.

До уваги відвідувачів ЦНАП

внесено зміни у порядок оформлення паспорта громадянина України

 

          3 жовтня 2018 року уряд вніс зміни у порядок оформлення паспорта громадянина України у формі

ID-картки.

          З 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року) на паспорт громадянина України у формі ID-картки за бажанням у будь-який час.

         Також, відповідно до внесених змін, якщо особа, яка досягла 25- чи 45-річного віку не звернулася в установленому законодавством порядку протягом місяця після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта громадянина України зразка 1994 року нових фотокарток зобов’язана здійснити обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на паспорт громадянина України у формі ID-картки.

       Оформлення та видача першої ID-картки (за досягненням віку або видача замість паспорта громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року)) здійснюється за зареєстрованим місцем проживання.

     У Державній міграційній службі України підкреслюють, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.

 

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

 

      Центр надання адміністративних послуг районної державної адміністрації інформує суб’єктів підприємницької діяльності, що відтепер послуги «Видача дозволу на спеціальне водокористування» та «Анулювання дозволу на спеціальне водокористування» можна оформити онлайн.

        Дізнатися всю необхідну інформацію та безпосередньо замовити електронну послугу можна на Порталі електронних послуг Державного водного агенства (https://e-services.davr.gov.ua/), на урядовому порталі у розділі «Електронні послуги» (https://www.kmu.gov.ua/ua).

 

                           Державні послуги

                        Міністерство юстиції України:

 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій:
 
Міністерство екології та природних ресурсів України:
Державне агентство водних ресурсів України

                                     Інформація про електронний кабінет

 

        На даному веб-ресурсі  електронних послуг Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру  Ви зможете замовити адміністративні та отримати сервісні електроні послуги Держгеокадастру.  Для цього Вам необхідно зареєструватися та авторизуватися в електронному кабінеті за допомогою електронної пошти, електронного цифрового підпису або платіжної картки банку (BankID).

Більше дізнатися про електронний кабінет та доступні електронні сервіси, Ви можете на довідковому веб-сайті wikimap.dzk.gov.ua.

      Окремі види електронних послуг, наприклад замовлення Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, Ви можете замовити безпосередньо з Публічної кадастрової карти.

Замовлення витягу з Державного земельного кадастру

про земельну ділянку.

     Витяг з кадастру – документ, необхідний для вчинення операцій з землею (купівля-продаж, дарування, оренда тощо). Щоб оформити замовлення треба лише обрати потрібну земельну ділянку, заповнити запит та оплатити послугу он-лайн. Повідомлення про готовність документу буде надіслано на електрону пошту. Забрати вже виготовлений витяг можна у найближчому ЦНАПі, обраному користувачем.

Замовлення витягу про нормативну грошову оцінку землі.

    Відомості про оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. Для замовлення витягу потрібно на публічній кадастровій карті знайти за кадастровим номером необхідну ділянку та натиснути на функцію замовлення послуги. Послуга надається безкоштовно.

Отримання відомостей про власників та користувачів земельних ділянок.

    Відкритий доступ до реєстру посилює контроль громадянського суспільства за використанням та обігом земель в Україні. Для отримання інформації потрібно пройти електронну ідентифікацію та оформити запит. Система автоматично надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття. Послуга безкоштовна.

              З метою реалізації прав громадян, для забезпечення зручності, економії часу та покращення умов отримання адміністративних послуг, розміщено   банер з активним посиланням на- онлайн-сервіси Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції» https://online.miniust.gov.ua/ та  «Кабінет електронних сервісів»

 

https://kap.miniust.gov.ua/.

Он-лайн будинок юстиції

 

 

https://online.minjust.gov.ua/

Кабінет електронних сервісів

 

 

https://kap.minjust.gov.ua/

                                    ОГОЛОШЕННЯ

   Єдиний регіональний портал адміністративних послуг запрацював на Черкащині. Громадяни матимуть доступ до повної та актуальної інформації про адміністративні послуги, зможуть подавати заяви в режимі реального часу, а також отримувати послуги онлайн. 

  Наразі, на Порталі розміщена інформація про: 352 адміністративні послуги, 31 центр надання адміністративних послуг, 120 суб’єктів надання адміністративних послуг. Крім того, доступними для замовлення онлайн є 81 послуга через сервіси Міністерств за гіперпосиланням, що розміщені на Порталі. Навігація сервісу максимально зручна. Його розроблено з урахуванням потреб людей із порушеннями зору.

       Для громадян і бізнесу Єдиний портал – це пришвидшення та спрощення отримання адмінпослуг і зменшення можливості для проявів корупції, а для органів влади – це підвищення ефективності їхньої роботи та збільшення довіри громадян.

   Єдиний регіональний портал адміністративних послуг Черкаської області:

 

https://admin-portal.ck.gov.ua

 

Створення фізичною особою - підприємцем сімейного фермерського господарства.

     15 серпня 2018 року набрали чинності зміни до Закону України «Про фермерське господарство» (далі - Закон).

   Так, Закон тепер передбачає, що фермерське господарство діє на основі установчого документа (для юридичної особи - статуту, для господарства без статусу юридичної особи - договору (декларації) про створення фермерського господарства).

      Закон доповнено статтею 8і щодо створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи, якою визначено наступне.

    Сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім'ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.

   Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї в письмовій формі І підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

        Декларація про створення сімейного фермерського господарства (у разі одноосібного ведення такого господарства) складається фізичною особою самостійно в письмовій формі.

    Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім'ї, визначений договором (декларацією) про створення сімейного фермерського господарства, який реєструється як фізична особа - підприємець.

          Після укладання (складання) договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа - підприємець або зареєструвати зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця в порядку, встановленому законом.

     Від імені сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи має право виступати голова цього господарства або уповноважений ним у встановленому цивільним законодавством порядку один із членів господарства.

Умови договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства визначають:

       а) найменування, місцезнаходження (адресу) господарства, мету та види його діяльності;

б) порядок прийняття рішень та координації спільної діяльності членів господарства;

в)   правовий режим спільного майна членів господарства;

г) порядок покриття витрат та розподілу результатів (прибутку або збитків) діяльності господарства між його членами;

ґ) порядок вступу до господарства та виходу з нього;

д)  трудові відносини членів господарства;

е) прізвище, Ім’я та по батькові членів господарства, ступінь їх родинного зв'язку, паспортні дані та реєстраційні номери облікових карток платників податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, реєстраційні номери облікових карток платників податків не зазначаються);

є) інші положення, що не суперечать чинному законодавству.

Типова форма договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.

У зв’язку із зазначеними змінами тепер у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон про реєстрацію) передбачено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань повинні міститися також відомості щодо створення фізичною особою - підприємцем сімейного фермерського господарства.

У статті 15 Закону про реєстрацію, яка встановлює вимоги до оформлення документів, що подаються для державної реєстрації закріплено, що договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству.

Крім того, статтю 18 Закону про реєстрацію доповнено наступними нормами:

для державної реєстрації фізичної особи підприємцем подається договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства - у разі

державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім'ї створює сімейне фермерське господарство відповідно до Закону України «Про фермерське господарство»;

для державної реєстрації змін до відомостей про фізичну-особу підприємця подається договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства - у разі створення фізичною особою - підприємцем сімейного фермерського господарства відповідно до Закону України «Про фермерське господарство»; договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства у новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в договорі (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.

           Перелік підстав для відмови у державній реєстрації доповнено наступною: подані документи суперечать вимогам законів України (пункт 6 частини другої статті 28 Закону про реєстрацію).

 «Отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»

 

Для забезпечення зручності, економії часу та коштів Міністерством юстиції України запроваджено онлайн сервіси для користувачів адміністративних послуг.

Наразі фізичні та юридичні особи мають можливість отримати інформацію про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, та відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань в електронній формі, сплативши за надання зазначених послуг в он-лайн режимі.

Скористатись такою послугою можна за допомогою порталу «Кабінет електронних сервісів» за посиланням https://kap.minjust.gov.ua/login/index/. Переваги отримання послуг онлайн:

-   отримання відповідної інформації в режимі онлайн;

-   зручність, відсутність черг та економія часу;

-   можливість оплати в онлайн режимі при подачі заяви/запиту щодо отримання витягу/інформаційної довідки;

-   кожному електронному документу присвоюється електронний номер документа, за яким в електронній системі можна віднайти оригінал документа;

-   розмір адміністративного збору за отримання інформацїй/відомостей в електронній формі значно менший ніж розмір адміністративного збору за отримання інформації у паперовій формі;

-   цілодобовий доступ до онлайн сервісу.

      Необхідно зазначити, що в електронній формі інформацію можливо отримати за умови ідентифікації особи (фізичної чи юридичної) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, реєстрації користувача на відповідному порталі, у тому числі з використанням електронної системи ідентифікації «Bank ID».

        У паперовій формі Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) надається за заявою особи, яка бажає отримати таку інформацію, або уповноваженої нею особи шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації прав, центру надання адміністративних послуг або нотаріуса, незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

        За отримання Інформації з Державного реєстру прав справляється адміністративний збір у розмірі:

-  0,025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2018 році - 40,00 грн.) - за отримання інформації в паперовій формі;

-  0,0125 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2018 році - 20,00 грн.) - за отримання інформації в електронній формі.

       Вищезазначена Інформація надається у паперовій або електронній формі без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора прав та має однакову юридичну силу.

       Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) в електронній формі надається у формі витягу.

        Витяг з Єдиного державного реєстру у паперовій формі надається за запитом заявника шляхом звернення до уповноваженого суб’єкта державної реєстрації, центру надання адміністративних послуг або нотаріуса, незалежно від місця зберігання реєстраційної справи в паперовій формі. Зазначений витяг надається без використання спеціальних бланків та без проставляння підпису і печатки державного реєстратора.

          За отримання витягу з Єдиного державного реєстру справляється адміністративний збір у розмірі:

-  0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2018 році - 90,00 грн.) - за надання витягу в паперовій формі;

-  75 відсотків плати від 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2018 році - 70,00 грн.) - за надання витягу в електронній формі.

        Відомості з Єдиного державного реєстру, що надаються у паперовій або

електронній формах мають однакову юридичну силу.

Користуйтеся зручними сервісами Міністерства юстиції України.

14 серпня 2018 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Створення та діяльність міськрайонного центру надання адміністративних послуг». Участь у якому взяли: начальник відділу адміністративних послуг та регуляторної діяльності Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації Леся Зарудніцька, радник з питань надання муніципальних послуг Черкаського ВП Установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" Любов Полішкевич, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш, керівник апарату райдержадміністрації Антоніна Врочинська, працівники центру надання адміністративних послуг та представників об’єднаних територіальних громад.

            Присутні розглянули детально питання щодо другого раунду відбору учасників Фази впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» та можливостей даної програми для залучення грантових коштів на матеріально – технічне забезпечення центрів надання адміністративних послуг.

          http://admin-portal.ck.gov.ua

 

 

                 Хто може бути засновником громадського об’єднання?

 

        Головне територіальне управління юстиції в області інформує про те, хто може бути засновником громадського об’єднання. Так, частиною 1 статті 1 Закону України «Про громадські об’єднання» визначено, що громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

       Громадське об’єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.

       Громадська організація – це громадське об’єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

       Громадська спілка – це громадське об’єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.

       Згідно з частиною 1 статті 7 Закону засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації – 14 років.

       Засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, зокрема громадські об’єднання зі статусом юридичної особи. Засновниками громадської спілки не можуть бути політичні партії, а також юридичні особи, щодо яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення.

       Кількість засновників громадського об’єднання не може бути меншою, ніж дві особи.

       Засновниками громадської спілки не можуть бути юридичні особи приватного права, єдиним засновником яких є одна і та сама особа.

       Засновником громадської спілки не може бути юридична особа приватного права, якщо засновник (власник істотної участі) цієї юридичної особи внесений до переліку осіб, пов’язаних зі здійсненням терористичної діяльності, або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

      Під істотною участю у цьому Законі слід розуміти пряме та опосередковане, самостійне або спільно з іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або голосів за придбаними акціями (частками) юридичної особи або незалежно від формального володіння можливість значного впливу на управління чи діяльність юридичної особи.

      Засновником громадської організації не може бути особа, яку визнано судом недієздатною.

       Звертаємо увагу, що відповідно до частини 7 статті 7 Закону повноваження засновника громадського об’єднання закінчуються після державної реєстрації громадського об’єднання в установленому законом порядку.

В приміщенні Жашківської райдержадміністрації

можна  подати декларацію та обрати лікаря

 

У центрі надання адміністративних послуг створено робоче місце для осіб, уповноважених надавачами первинної медичної допомоги приймати декларації від пацієнтів, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я від 19.03.2018 про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги.
            Станом на 20.06.2018 представником комунального некомерційного підприємства «Центру первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району» в відділі з надання адміністративних послуг районної державної адміністрації ведеться прийом декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.
У перший день роботи медичного представника прийнято 19 декларацій.

Проведено семінар з актуальних питань державної реєстрації

 

За ініціативою Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області в приміщенні Центру надання адміністративних послуг Жашківської районної державної адміністрації завідувачем сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Світланою Шуляк-Гончаренко проведено семінар з державними реєстраторами Жашківського району та працівниками ЦНАПу з актуальних питань у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців.
           В ході семінару розглянули питання щодо нормативних змін у сфері державної реєстрації, обговорили поточну ситуацію застосування законодавства під час проведення реєстраційних дій державними реєстраторами та розглянули ряд практичних ситуацій. Особлива увага була приділена аналізу норм Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», що набирає чинності з 17 червня 2018 року.

                         «До уваги суб'єктів державної

                    реєстрації та нотаріусів»

        Державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса.

        За результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації (пункт 18 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 (далі-Порядок).

       У разі надходження відповідно до Порядку відомостей з Державного земельного кадастру про відсутність в останньому відомостей про земельну ділянку державний реєстратор за зазначеним у заяві кадастровим номером за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав приймає виключно рішення щодо відмови в державній реєстрації прав.

         У разі проведення державної реєстрації права власності на житловий будинок, будівлю або споруду одночасно з державною реєстрацією прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані, а також у разі проведення державної реєстрації речових прав, що є похідними від права власності, одночасно з проведенням державної реєстрації права власності на таке майно державним реєстратором приймається одне рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.

         Рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації за умови вчинення дій та/або процедур, передбачених Порядком під час розгляду заяви, приймається державним реєстратором у будь-який час до закінчення строку державної реєстрації прав. 

         Щодо надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації                                                                          громадських формувань 

  З метою створення належних та зручних умов для подання документів для державної реєстрації громадських формувань на сайті Головного територіального управління юстиції у Черкаській області у розділі Управління державної реєстрації можна ознайомитися з Методичними рекомендаціями щодо взаємодії територіальних органів Міністерства юстиції України з центрами надання адміністративних послуг, центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги при проведенні державної реєстрації громадських об’єднань (зі змінами), в яких містяться зразки заповнених форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, затверджених наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 18.11.2016 № 3268/5.
        Крім того, на сайті розміщено типові зразки статуту громадської організації, протоколу установчих зборів засновників громадської організації та зразок відомостей про керівні органи громадської організації.
        Звертаємо увагу, що подати документи для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» можна за допомогою сервісу «Он-лайн будинок юстиції». Документи подаються у режимі он-лайн, для цього достатньо зайти на сайт сервісу https://online.minjust.gov.ua.
         За результатом розгляду поданих документів проводиться попередня правова експертиза та на електронну пошту заявника направляється повідомлення щодо відповідності поданих документів вимогам Закону.

Порядок виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру

 

     Відповідно до статті 32 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі-Закон) у разі виявлення у відомостях Єдиного державного реєстру помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки), допущеної суб’єктом державної реєстрації, заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це суб’єкта державної реєстрації, який перевіряє відповідність відомостей Єдиного державного реєстру інформації, що міститься в документах, що стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, суб’єкт державної реєстрації безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення.

        Виправлення помилки у відомостях Єдиного державного реєстру, допущеної не з вини суб’єкта державної реєстрації, здійснюється за плату, розмір якої встановлений статтею 36 Закону.

       У разі виявлення суб’єктом державної реєстрації помилки, допущеної у відомостях Єдиного державного реєстру, він в одноденний строк безоплатно виправляє допущену помилку та письмово повідомляє про це заявника.

       Виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється  після виправлення помилок у зазначених документах.

      Виправлення помилок у відомостях Єдиного державного реєстру може здійснюватися також на підставі судового рішення. 

               Підстави для відмови у державній реєстрації

                            фізичної особи – підприємця

 

     Частиною 2 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі − Закон) визначено підстави для відмови у державній реєстрації фізичної особи - підприємця:
1) документи подано особою, яка не має на це повноважень;
2)  у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії;
3) не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;
4) наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом;
5) наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстрована як фізична особа - підприємець.
         Повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також повинно бути зазначено, який саме пункт чи стаття поданого заявником документа (статуту, протоколу тощо) не відповідає нормам законодавства.
      Відмова у державній реєстрації з підстав, не передбачених цією статтею, а також відмова у державній реєстрації (легалізації) професійної спілки, її організації або об’єднання не допускається.
          Відмова у державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.
         Відмова у державній реєстрації громадських формувань здійснюється у строки, встановлені статтею 26 цього Закону.
 

    Повідомлення про відмову у державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови та рішення суб’єкта державної реєстрації про відмову у державній реєстрації розміщуються на порталі електронних сервісів у день відмови у державній реєстрації.
        У разі відмови у державній реєстрації документи, подані для державної реєстрації (крім документа про сплату адміністративного збору), повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення.
      Після усунення причин, що були підставою для відмови у державній реєстрації, заявник може повторно подати документи для державної реєстрації.
 

 До уваги суб'єктів державної реєстрації та нотаріусів

 

           Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області повідомляє, що 06.02.2018 Верховною Радою України прийнято проект Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (№  4666). Законопроект вдосконалює регулювання відносин, які пов’язані із створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, усуває значні вади, які існують у чинному законодавстві, та приводить його у відповідність із нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн-членів ЄС.

        Ознайомитись з текстом вищезазначеного проекту Ви можете за посиланням 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59093.     

           «Припинення повноважень керівника політичної партії»

          Відповідно до частини 6 етапі 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» громадянин України мас право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії.               Законом України від 06.10.2016 №1666-ХІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (далі - Закон), внесено зміни до низки нормативних актів, якими передбачається забезпечення захисту прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном.                 Зокрема, статтю 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» доповнено новою частиною, згідно якої, дія час сипи шостої цієї стати не поширюється на членів політичних партій, обраних на посади керівника та заступника керівника політичної партії. Членство в політичній партії керівника та заступника керівника політичної партії припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника.                             Відповідно до статті 11 Закону - України «Про політичні партії в Україні» політична партія забезпечує внесення змін до відомостей про політичну партію, її обласні, міські і районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, а також про первинні осередки політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі, в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», у 10-денний строк після прийнятям рішень з них питань.

 «Адміністративна відповідальність за порушення законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а також у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно».

 

Мін’юстом та його територіальними органами (далі - суб’єкт розгляду скарги) здійснюється розгляд скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, територіального органу Мін’юсту.

Розгляд скарг забезпечують постійно діючі комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (далі - комісія), утворені суб’єктом розгляду скарги.

Якщо комісія під час розгляду скарги по суті виявляє адміністративне правопорушення у сфері державної реєстрації, відповідальність за вчинення якого передбачена статтями 166 та 166 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суб’єкт розгляду скарги складає протокол про адміністративне правопорушення у порядку, визначеному Мін’юстом.

Частиною першою ст. 166 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що порушення встановлених законом строків для проведення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадського формування, вимагання не передбачених законом документів для проведення державної реєстрації, а також інші порушення встановленого законом порядку проведення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадського формування - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною першою ст. 166 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - тягне за собою накладення штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   «Особливості державної реєстрації прав на земельні ділянки                                   державної та комунальної власності»

 

      Статтею 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що під час проведення державної реєстрації права користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис). користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій, сервітут) земельними ділянками державної чи комунальної власності, право власності па які не зареєстровано в Державномуреєстрі прав, державний реєстратор одночасно з проведенням такої реєстрації проводить також державну реєстрацію права власності на такі земельні ділянки без подання відповідної заяви органами, які згідно із статтею 122 Земельного кодексу України передають земельні ділянки у власність або у користування.

       Державна реєстрація права власності на земельні ділянки державної чи комунальної власності проводиться з обов'язковим урахуванням пунктів 3 та 4 розділу 11 ''Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» (далі - Закон), якими встановлено наступне:

пунктом 3-3 дня набрання чинності цим Законом ( з Р 1.01.2013 ) землями комунальної власності відповідних територіальних громад вважаються:

а)  земельні ділянки:

          - на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності відповідної територіальної громади:

    - які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій;

б)   всі інші землі, розташовані в межах відповідних населених пунктів, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок, зазначених у підпунктах "а" і "б" пункту 4 цього розділу.

        пунктом 4-У державній власності залишаються:

а)    розташовані в межах населених пунктів земельні ділянки:

     - на яких розташовані будівлі, споруди, Інші об’єкти нерухомого майна державної власності;

    - які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, Національної академії наук України, державних галузевих академій наук;

       - які належать до земель оборони;

б)   земельні ділянки, що використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації на території України на підставі міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;

в)   землі зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

     г)  усі інші землі, розташовані за межами населених пунктів, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок, зазначених у підпункті "а" пункту 3 цього розділу.

Підстави для зупинення розгляду документів, поданих для державної
реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців

«Відповідно до ст. 27 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон) підставами для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, є:

1)     подання документів або відомостей, визначених цим Законом, не в повному обсязі;

2)  невідповідність документів вимогам, установленим ст. 15 цього Закону;

3)  невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

4)    невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для
державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

5)     невідповідність реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснюватиплатежі за серією та номером паспорта) відомостям, наданим відповідно до ст. 13 цього Закону;

6)      несплата адміністративного збору або сплата не в повному обсязі;

7)    подання документів з порушенням встановленого законодавством строку для їх подання.

 Зупинення розгляду документів з підстав, не передбачених цією статтею, не допускається.

          Зупинення розгляду документів здійснюється протягом 24 годин, крім вихідних та святкових днів, після надходження документів, поданих для державної реєстрації.

 Розгляд документів зупиняється на строк, що становить 15 календарних днів з дати їх зупинення.

                   «Кримінальна відповідальність за порушення  законодавства  у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу»

Питання відповідальності у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу регулюється статтею 38 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та статтею 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Державні реєстратори, суб’єкти державної реєстрації за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть дисциплінарну, цивільно- правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом.

Державним реєстратором у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу є особа, яка перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації, нотаріус, державний виконавець та приватний виконавець (у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень відповідно до закону, а також у разі державної реєстрації припинення іпотеки у зв’язку з придбанням (передачею) за результатом прилюдних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки).

Суб’єктом державної реєстрації у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, акредитовані суб’єкти.

Кримінальна відповідальність державних реєстраторів передбачена розділами XV «Злочини проти авторитету органів державної влади, органівмісцевого самоврядування, об’єднань громадян та злочинів проти журналістів» та XVII «Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг» Кримінального кодексу України.

Зміст кримінальних правопорушень державних реєстраторів розкривають статті 358 («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів»), статті 364 («Зловживання владою або службовим становищем»), статті 3652 («Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги»), статті 367 («Службова недбалість») Кримінального кодексу України.

              «Припинення повноважень керівника політичної партії»

Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» громадянин України мас право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних і посадах в політичній партії.

Законом України від 06.10.2016 №1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (далі - Закон), внесено зміни до низки нормативних актів, якими передбачається забезпечення захисту прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном.

Зокрема, статтю 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» доповнено новою частиною, згідно якої, дія час сипи шостої цієї стати не поширюється на членів політичних партій, обраних на посади керівника та заступника керівника політичної партії. Членство в політичній партії керівника та заступника керівника політичної партії припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про політичні партії в Україні» політична партія забезпечує внесення змін до відомостей про політичну партію, її обласні, міські і районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, а також про первинні осередки політичної партії, що містяться в

Єдиному державному реєстрі, в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», у 10-денпий строк після прийнятім рішень з них питань. 

         «Розгляд скарг у сфері державної реєстрації

                       нерухомого майна, бізнесу»

 

Рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, територіальних органів Міністерства юстиції України або до суду.

При Міністерстві юстиції України та Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області створено Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Державним реєстратором у сфері державної реєстрації нерухомого майна, бізнесу є особа, яка перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації, нотаріус, державний виконавець та приватний виконавець (у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень відповідно до закону, а також у разі державної реєстрації припинення іпотеки у зв’язку з придбанням (передачею) за результатом прилюдних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки).

Суб’єктом державної реєстрації у сфері державної реєстрації нерухомого майна, бізнесу є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, акредитовані суб’єкти.

Міністерство юстиції України розглядає скарги:

>        на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір);

>        на проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі рішення суду);

>        на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

Міністерство юстиції України розглядає скарги:

>        на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір);

>        на проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі рішення суду);

>        на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

Територіальні органи Міністерства юстиції України
скарги:

>         на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав), дії або
бездіяльність державного реєстратора;

> на рішення (крім рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або
бездіяльність державного реєстратора;

>         на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації.

Крок 1: Скаржник подає письмову скаргу (вимоги до оформлення скарги
визначені статтею 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав
на нерухоме майно та їх обтяжень», статтею 34 Закону України «Про державну
реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських
формувань»).

Крок 2: Комісія розглядає скарги в строк, що не перевищує 45 днів.

Крок 3: За результатами розгляду скарги Міністерство юстиції України
та його територіальні органи приймають мотивоване рішення про:

1)      відмову в задоволенні скарги;

2)       задоволення (повне чи часткове) скарги.

Крок 4: Прийняті Комісією рішення, пов’язані із внесенням відомостей
до реєстрів, виконуються не пізніше наступного дня після прийняття такого
рішення.

Скаргу можна подати або надіслати до:

-     Міністерства юстиції України (вул. Архітектора Городецького, 13,

м. Київ, 01001);

-     Головного територіального управління юстиції у Черкаській області

 (бульв. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18001). 

«Державна реєстрація статутів територіальних громад»

 

Відповідно до статті 19 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально- економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування представницький орган місцевого самоврядування на основі Конституції України та в межах цього Закону може прийняти статут територіальної громади села, селища, міста.

Пунктом 48 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання затвердження статуту територіальної громади.

Умови та порядок державної реєстрації статутів територіальних іромад сіл, селищ, міст визначає Положення про держави) реєстрацію статутів територіальних громад {далі - Положення), затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 №1150.

Відповідно до пункту 1 Положення реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст (крім м. Києва) здійснюється відповідними головними територіальними управліннями юстиції, статуту територіальної громади м. Києва - Мін’юстом за заявою встановленого зразка (додаток 1).

Звертаємо увагу, що заява оформлюється на бланку сільської, селищної, міської ради із зазначенням відповідних вихідних реквізитів.

Відповідно до пункту 1-1 Положення прийняття та видача документів здійснюється через центри надання адміністративних послуг.

Для реєстрації статуту разом із заявою подаються;

а) статут територіальної громади села, селища, міста (далі - статут) у двох примірниках;

б)рішення представницького органу місцевого самоврядування про затвердження статуту;

в) протокол пленарного засідання представницького органу місцевого самоврядування, на якому прийнято рішення про реєстрацію статуту.

Документи, що подаються для реєстрації статуту, мають бути оформлені відповідно до вимог законодавства та цього Положення.

Орган, що здійснює реєстрацію статуту, не має права вимагати від заявника подання документів, не передбачених законодавством та цим Положенням або оформлених інакше, ніж визначено у цьому Положенні.

Орган, що здійснює реєстрацію статуту, в разі потреби перевіряє відомості, які містяться в поданих документах.

Заява про реєстрацію статуту розглядається в місячний термін і за результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію статуту або відмову в його реєстрації.

У разі прийняття рішення про реєстрацію статуту видасться свідоцтво про державну реєстрацію статуту територіальної громади встановленого зразка (додаток 2). Відомості про це вносяться до реєстру статутів територіальних громад, який ведеться органом, що здійснює реєстрацію статутів.

Підставою для відмови в реєстрації статуту може бути його невідповідність Конституції та законам України. Орган, що здійснює реєстрацію статуту, не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про відмову в реєстрації статуту надсилає таке рішення до центру надання адміністративних послуг, що здійснював прийняття відповідних документів, для видачі його заявникові.

Рішення про відмову в реєстрації статуту може бути оскаржено в судовому порядку.

«Засновники громадського об’єднання»

 

Відповідно до статті 7 Закону України «Про громадські об’єднання» засновниками і романської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягни 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років.

Засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об'єднання зі статусом юридичної особи. Засновниками громадської спілки не можуть бути політичні партії, а також юридичні особи, щодо яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення.

Кількість засновників громадського об'єднання не може бути меншою, ніж дві особи.

Засновниками громадської спілки не можуть бути юридичні особи приватного права, єдиним засновником яких є одна і та сама особа.

Засновником громадської спілки не може бути юридична особа приватного права, якщо засновник (власник істотної участі) цієї юридичної особи внесений до переліку осіб, пов'язаних зі здійсненням терористичної діяльності, або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Під істотною участю у цьому Законі слід розуміти пряме та опосередковане, самостійне або спільно з Іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або голосів за придбаними акціями (частками) юридичної особи або незалежно віл формального володіння можливість значного впливу на управління чи діяльність юридичної особи.

Засновником громадської організації не може бути особа, яку визнано судом недієздатною.

Повноваження засновника громадського об'єднання закінчуються після державної реєстрації громадського об’єднання в установленому порядку.  

«Державна реєстрація переходу юридичної особи з модельного статуту на діяльність на підставі власного установчого документа»

 

Згідно п. 7 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для проведення державної реєстрації переходу юридичної особи з модельного статуту на діяльність на підставі власного установчого документа подаються наступні документи:

1. Заява про державну реєстрацію переходу з модельного статуту на діяльність на підставі власного установчого документа (форма 2 Наказу Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»);

2.  Примірник оригіналу (нотаріальна засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про перехід на діяльність на підставі власного установчого документа та затвердження установчого документа;

3.    Установчий документ юридичної особи;

4. Примітка: Якщо документи подаються особисто, заявник пред'являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне або тимчасове проживання. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

Розгляд документів, поданих для проведення державної реєстрації переходу юридичної особи з модельного статуту на діяльність на підставі власного установчого документа здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних та святкових днів.

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги:

1.  документи подано особою, яка не має на це повноважень;

2. не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;

3. документи суперечать вимогам Конституції та Законів України;

4. у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань містяться відомості про судове рішення щодо заборони проведення реєстраційних дій.

Перехід права на оренду земельної ділянки

 

Право на оренду земельної ділянки переходить після смерті фізичної особи-орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди, до спадкоємців, а в разі їх відмови чи відсутності таких спадкоємців - до осіб, які використовували цю земельну ділянку разом з орендарем І виявили бажання стати орендарями в разі, якщо це не суперечить вимогам Земельного кодексу України та цього Закону.

У разі засудження фізичної особи-орендаря до позбавлення волі або обмеження його дієздатності за рішенням суду право на оренду земельної ділянки переходить до одного з членів його сім’ї, який виявив бажання і може відповідно до закону стати орендарем, а в разі його відмови або відсутності таких - до осіб, які використовували цю земельну ділянку разом з орендарем, за
їх згодою, якщо це не суперечить вимогам Земельного кодексу України та цього Закону.
 

До особи, якій перейшло право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку. Договором, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем
земельної ділянки, на якій розташований такий житловий будинок, будівля або споруда.

«Увага! Робота мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги та обласного оперативного штабу».

 

Дія забезпечення захисту прав аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю та швидкого реагування на будь-які незаконні, дії стосовно протиправного захоплення їх майна створено обласний оперативний штаб з протидії аграрному рейдерству.

Зі складом оперативного штабу можна ознайомитись на офіційному сайті Головного територіального управління юстиції у Черкаській області    (http:// uprav.ck.minjusi.gov.uа).

Отримання інформаційної довідки з Державного реєстру

                     речових прав на нерухоме майно.

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що будь-яка фізична чи юридична особа може отримати Інформацію про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав).

Інформація за об’єктом нерухомого майна та суб’єктом речового права надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України (https://miniust.gov.ua), за умови ідентифікації фізичної або юридичної особи з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, або в паперовій формі.

За отримання інформації з Державного реєстру прав справляється адміністративний збір у такому розмірі:

0,025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - отримання інформації, витягу в паперовій формі (у 2017 році - 40 грн.);

0,0125 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - отримання інформації, витягу в електронній формі (у 2017 році - 20 грн);

Інформація з Державного реєстру прав не надається фізичним та юридичним особам у разі невнесення плати за надання інформації або внесення її не в повному обсязі.

На сайті Державного підприємства «Національні інформаційні системи» за посиланням: http://www.nais.gov.ua/method в рубриці «Методичні рекомендації» в блоці «Кабінет електронних сервісів» користувачі mail.gov.ua мають можливість ознайомитись з «Правилами пошуку інформації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно» .

"Анкета якості надання адміністративних послуг

у Черкаській області"

 

Зазначене опитування допоможе нам з’ясувати ваші побажання, реалізувати їх та зробити певні висновки щодо покращення надання адмінпослуг.
            Ваша думка для нас дуже важлива!

Анкета знаходиться за посиланням: goo.gl/sAH7eH.

До уваги громадян та суб’єктів державної реєстрації!

 

Відповідно до ч. 8 ст. 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон) від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав звільняються:

1) фізичні та юридичні особи - під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному цим Законом;

2)   громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

3) громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;

4) громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;

5) інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

                6)      інваліди І та II груп;

7)      Національний банк України;

8)      органи державної влади, органи місцевого самоврядування;

9) інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав.

У разі якщо державна реєстрація права власності або Інших речових прав, відмінних від права власності, проводиться у строки менші, ніж передбачені статтею 19 цього Закону, особи, визначені пунктами 1-9 цієї частини, не звільняються від сплати адміністративного збору.

         Адміністративний збір не справляється за внесення до записів Державного реєстру прав змін, пов’язаних із приведенням у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

«До відома громадян !»

 

З метою запобігання рейдерських атак, випадків підробки документів та рішень уповноважених органів управління юридичних осіб справжність підписів засновників, уповноважених ними осіб або голови та секретаря (у разі прийняття такого рішення загальними зборами) на рішенні, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичне особу засвідчується нотаріально.

Справжність підписів на рішенні, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об'єднання чи благодійне організацію нотаріально засвідчується лише у разі наявності такої вимоги в установчих документах відповідного громадського об'єднання чи благодійної організації.    

«Засновники громадського об’єднання»

 

Відповідно до статті 7 Закону України «Про громадські об'єднання» засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації -14 років.

Засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об'єднання зі статусом юридичної особи. Засновниками громадської спілки не можуть бути політичні партії, а також юридичні особи, щодо яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення.

Кількість засновників громадського об'єднання не може бути меншою, ніж дві особи.

Засновниками громадської спілки не можуть бути юридичні особи приватного права, єдиним засновником яких є одна і та сама особа.

Засновником громадської спілки не може бути юридична особа приватного права, якщо засновник (власник істотної участі) цієї юридичної особи внесений до переліку осіб, пов'язаних зі здійсненням терористичної діяльності, або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Під істотною участю у цьому Законі слід розуміти пряме та опосередковане, самостійне або спільно з іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або голосів за придбаними акціями (частками)

юридичної особи або незалежно від формального володіння можливість значного впливу на управління чи діяльність юридичної особи.

Засновником громадської організації не може бути особа, яку визнано судом недієздатною. 

             Повноваження засновника громадського об’єднання закінчуються після державної реєстрації громадського об’єднання в установленому законом порядку.

«Он-лайн будинок юстиції-зручний сервіс для громадян»

Он-лайн будинок юстиції - це можливість для кожного громадянина, який має доступ до Інтернету, замовити ряд послуг не виходячи з дому. В режимі онлайн запроваджено послуги, надання яких викликає найбільші черги та створює бюрократію. Даний сайт забезпечує отримання послуг без контакту з представниками влади. Тут Ви отримаєте необхідні сервіси в електронному режимі.

За допомогою цього сайту Ви можете :

-    отримати повторні документи про державну реєстрацію актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, а також відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

-    здійснити державну реєстрацію громадської організації зі статусом юридичної особи;

-    скористатися послугою SMS-МАЯК; зареєструватися І отримувати миттєві повідомлення про статус будь-яких об’єктів нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

- отримати Електронний цифровий підпис за допомогою Програмного комплексу користувача центру сертифікації ключів «ІІТ Користувач ЦСК»;

-     отримати інформацію з Державних реєстрів.

Зокрема, для проведення попередньої правової експертизи документів для державної реєстрації громадської організації необхідно зайти на портал Он - лайн будинок юстиції, зареєструватись в особистому кабінеті, прикріпити та подати скан - копії документів відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», а саме:

-    заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи,

-     примірника оригіналу (нотаріально засвідченої копії) рішення засновників про створення юридичної особи,

-     реєстру осіб (громадян), які брали участь в установчому з’їзді (конференції, зборах),

-     відомостей про керівні органи громадського формування, відомостей про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій,

-       установчого документу юридичної особи.

За результатами попередньої правової експертизи заявнику направляється повідомлення.

Якщо Ви бажаєте скористатися Он-лайн будинком юстиції - переходьте за адресою: onlme.minjust.gov.ua

«З 19 липня 2017 року можна не використовувати печатки
на офіційних документах»

 

19 липня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями» (далі - Закон), який удосконалює державне регулювання використання печаток у господарській діяльності.

Законом внесено зміни до Господарського кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України в частині засвідчення печаткою довіреності від юридичних осіб, а змінами до Цивільного кодексу України скасовано обов’язкове скріплення правочину печаткою.

Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця.

Законом встановлено адміністративну відповідальність за вимагання посадовою особою органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставити відбиток печатки суб’єкта господарювання на документах, які їм подаються, або за відмову приймати вказані документи, у зв’язку з відсутністю відбитка печатки, що тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

«Підстави для відмови у державній реєстрації фізичної особи - підприємця»

 

Відповідно  до статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців  та громадських формувань» визначено чіткий перелік підстав для відмови в державній реєстрації фізичної особи - підприємця. Отже, суб'єкт державної реєстрації прав відмовляє у проведенні реєстрації, якщо:

1)   документи подано особою, яка не має на це повноважень;

2) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії;

3)нe усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;

4) наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом;

5) наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстрована як фізична особа - підприємець.

Повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також повинно бути зазначено, який саме пункт чи стаття поданого заявником документа (статуту, протоколу тощо) не відповідає нормам законодавства.

       Відмова у державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.    

Повідомлення та рішення суб’єкта державної реєстрації про відмову у державній реєстрації розміщується на порталі електронних сервісів у день рації.

У разі документи, подані для державної реєстрації (крім документа про сплату адміністративного збору), повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення.

Після усунення  причин, що були підставою для відмови у державній реєстрації, заявник може повторно подати документи для державної реєстрації. 

      «Он-лайн будинок юстиції» - сервіс для вашої зручності та комфорту

 

Послугами з повторного отримання документів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу онлайн будинок юстиції http://obu.org.ua.

На порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.

Будь-який громадянин може подати заяву через «Онлайн будинок юстиції» про отримання повторного свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, витягів про реєстрацію актів цивільного стану. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу http://online.miniust.gov.ua обрати в меню розділ -«Повторна видача документів» та подати відповідну заяву.

При заповненні запису до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області на електронну адресу заявника надсилається повідомлення відділу про можливість отримання повторного свідоцтва або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Крім того, через он-лайн будинок юстиції Ви можете записатись на прийом до відділу ДРАЦС у зручний для Вас час, задати питання в онлайн режимі, подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану, скориставшись послугою в меню «Інформація з реєстру» розділу «Акти цивільного стану» на порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

 

 «Державна реєстрація статутів територіальних громад»

Відповідно до статті 19 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально- економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування представницький орган місцевого самоврядування на основі Конституції України та в межах цього Закону може прийняти статут територіальної громади села, селища, міста.

Пунктом 48 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання затвердження статуту територіальної громади.

Умови та порядок державної реєстрації статутів територіальних громад сіл. селищ, міст визначає Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад (далі - Положення), затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 №1150.

Відповідно до пункту 1 Положення реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст (крім м. Києва) здійснюється відповідними головними територіальними управліннями юстиції, статуту територіальної громади м. Києва - Мін’юстом за заявою встановленого зразка (додаток !).

Звертаємо увагу, що заява оформлюється на бланку сільської, селищної, міської ради із зазначенням відповідних вихідних реквізитів.

Відповідно до пункту 1-1 Положення прийняття та видача документів здійснюється через центри надання адміністративних послуг.

Для реєстрації статуту разом із заявою подаються:

а)  статут територіальної громади села, селища, міста (далі-статут) у двох примірниках;
б) рішення представницького органу місцевого самоврядування про затвердження статуту;

в) протокол пленарного засідання представницького органу місцевого самоврядування, на якому прийнято рішення про реєстрацію статуту.

       Документи, що подаються для реєстрації статуту, мають бути оформлені відповідно до вимог законодавства та цього Положення.

   Орган, що здійснює реєстрацію статуту, не мас права вимагати від заявника подання документів, не передбачених законодавством та цим Положенням або оформлених інакше, ніж визначено у цьому Положенні.

   Орган, що здійснює реєстрацію статуту, в разі погреби перевіряє відомості, які містяться в поданих документах.

  Заява про реєстрацію статуту розглядається в місячний термін І за результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію статуту або відмову в його реєстрації.

У разі прийняття рішення про реєстрацію статуту видається свідоцтво про державну реєстрацію статуту територіальної громади встановленого зразка (додаток 2). Відомості про це вносяться до реєстру статутів територіальних громад, який ведеться органом, що здійснює реєстрацію статутів.

Підставою для відмови в реєстрації статуту може бути його невідповідність Конституції та законам України. Орган, що здійснює реєстрацію статуту, не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про відмову в реєстрації ста гулу надсилає таке рішення до центру надання адміністративних послуг, шо здійснював прийняття відповідних документів, для видачі його заявникові.

Рішення про відмову в реєстрації статуту може бути оскаржено в судовому порядку.

 

 

 «Підстави для державної реєстрації прав та їх обтяжень»

 

Згідно ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі:

1)    укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації, чи його дубліката;

2)   свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат:

3) свідоцтва про право па спадщину, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката;

4)    виданого нотаріусом свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, чи їх дублікатів:

5)   свідоцтва про право власності виданого органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді, чи його дубліката;

6)      свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданою до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією, чи його дубліката:

7)       рішення про закріплення нерухомого майна па праві оперативного  управління чи господарського відання, прийнятого власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном;

8)  державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування землею, виданих до 1 січня 20 13 року

9)   рішення суду, що набрало законної сиди, щодо прана власності та інших речових прав на нерухоме майно;

10)     ухвали суду про затвердження (визнання) мирової  угоди;

11) заповіту, яким установлено сервітут на нерухоме майно;

12)  рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об'єкта нерухомого майна релігійній організації:

13) рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність:

14) інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно.

                   Державна реєстрація обтяжень проводиться на підставі:

1 ) рішення суду щодо обтяження речових прав па нерухоме майно, що набрало законної сили;

2) рішення державного виконавця, приватного виконавця щодо обтяження речових прав на нерухоме майно;

3) визначеного законодавством документа, на якому нотаріусом вчинено напис про накладення заборони щодо відчуження нерухомого майна;

4)   рішення органу місцевого самоврядування про віднесення об'єкта нерухомого майна до  застарілого житлового фонду;

б) договору, укладеної о в порядку, визначеному -законом, яким встановлюється обтяження речових прав на нерухоме майно, чи ного дубліката;

6) закону, яким встановлено заборону користування та або розпорядження нерухомим майном;

7)   інших актів органів державної влади та посадових осіб згідно із законом.

Звертаємо увагу, що з травня 2016 адміністративні послуги в сфері

державної реєстрації нерухомості та бізнесу надаються виконавчими органами сільських, селищних і а міських рад, районними державними адміністраціями та нотаріусами.

Кожна особа має право оскаржиш рішення, дію або бездіяльність державного реєстратора прав та державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, не тільки через суд, а й звернувшись з відповідною скаргою до Міністерства юстиції України або територіальних органів Міністерства юстиції України.

Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до територіальних органів Мінюсту протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушеним її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

Територіальні органи Міністерства юстиції України розглядають скарги стосовно державних реєстраторів, суб'єктів державної pеєстрації, які здійснюють свою діяльність лише у межах території, на якій діє відповідний територіальний орган.

Розгляд скарг громадян у Черкаській області забезпечує постійно діюча Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Головному територіальному  правлінні юстиції у Черкаській області, головною метою якої, є захист конституційних прав та порушених інтересів фізичних та юридичних осіб.

Діяльність Комісії здійснюється виключно на безоплатній основі, що с відмінним від оскарження на ведених дій в судовому порядку, де необхідно сплачу вати судовий збір.

Вимоги та порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації визначені законам та Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1128 від 25.12.2015

              «Зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав»

 

Відповідно до статті 23 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон) розгляд заяви про державну реєстрацію прав може бути зупинене державним реєстратором виключно у таких випадках:

      1)    подання документів для державної реєстрації прав не в повному обсязі, передбаченому законодавством;

        2)  неподання заявником чи неотримання державним реєстратором у порядку, визначеному у пункті 3 частини третьої статті 10 цього Закону, інформації про зареєстровані до 1 січня 2013 року речові права на відповідне нерухоме майно, якщо наявність такої інформації є необхідною для державної реєстрації прав.

               Державний реєстратор у строк, встановлений для державної реєстрації прав, приймає рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та невідкладно повідомляє про це заявника.

              Якщо заявник протягом 30 робочих днів з моменту отримання рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав виконав вимоги державного реєстратора, зазначені у відповідному рішенні, розгляд заяви відновлюється на підставі рішення державного реєстратора про відновлення розгляду заяви.

              Перебіг строку державної реєстрації прав продовжується з моменту усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду, з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

            Рішення повинно містити вичерпний перелік підстав для зупинення розгляду заяви.

          Державний реєстратор не має права вимагати від заявника надання інших документів, крім тих, відсутність яких стала підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви, якщо інше не випливає з документів, що надані додатково.

             У разі невиконання заявником зазначених у рішенні вимог у встановлений строк, державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.

              Частиною 3 статті 37 Закону рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

           Про зупинення розгляду заяви, якщо інше не випливає з документів, що надані додатково.

У разі невиконання заявником зазначених у рішенні вимог у встановлений строк, державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.

Частиною 3 статті 37 Закону рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

                При Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

«Підстави відмови у державній реєстрації речових

прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

 

Частиною 1 статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі — Закон) встановлено вичерпний перелік підстав відмови у державній реєстрації речових прав та їх обтяжень, а саме:

1) заявлене речове право, обтяження не підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону;

2) заява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою;

3) подані документи не відповідають вимогам, встановленим ним Законом (згідно ст. 22 Закону — документи, що подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації прав, оформляються згідно з вимогами, встановленими цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Не розглядаються документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, з пошкодженнями, що не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст, а також оформлені з порушенням вимог законодавства);

4)  подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження;

5) наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями;

6)  наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно;

7) заяву про державну реєстрацію обтяжень щодо попереднього право набувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим право набувачем;

                8)   після завершення строку, встановленого частиною третьою статті 23 цього Закону, не усунені обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав;

9) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію;

10)  заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка згідно із законодавством не має повноважень подавати заяви в електронній формі;

11)  заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав;

12) заявника, який звернувся Із заявою про державну реєстрацію прав, то матиме наслідком відчуження майна, винесено до Єдиного реєстру боржників. Державний реєстратор, до якого з метою вчинення правочину щодо відчуження у будь-який спосіб майна звернувся заявник, внесений на день звернення до Єдиного реєстру боржників, зобов’язаний в день звернення заявника повідомити зазначений в Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця про звернення заявника із зазначенням майна щодо відчуження якого звернувся заявник.

Рішення про відмову в державній реєстрації прав повинно містити вичерпний перелік обставин, що стали підставою для його прийняття. Відмова в державній реєстрації прав з підстав, не передбачених частиною першою цієї статті, заборонена.

Відмова у проведенні реєстраційних дій щодо нерухомості може бути оскаржена до територіального орган) Мін’юсту або до суду.

При Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

                 Якщо державним реєстратором безпідставно, не обґрунтовано відмовлено у проведенні реєстраційних дій, то за результатом розгляду скарги приймається рішення про задоволення скарги. У такому випадку скасовується рішення про відмову в державній реєстрації прав та проводиться державна реєстрація прав на нерухомість.

Отримання документів за результатом розгляду заяв

у сфері державної реєстрації прав

 

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав державний реєстратор приймає рішення, а про проведену державну реєстрацію прав - формує витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав).

Рішення державного реєстратора, витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав надаються в електронній та (за бажанням заявника) в паперовій формі.

Витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав за бажанням заявника надається у паперовій формі. Такий витяг у паперовій формі надається з проставленням підпису та печатки державного реєстратора.

Форма та зміст витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав визначаються Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення Державного реєстру прав.

           Рішення державного реєстратора, витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав, отримані в електронній чи паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, мають однакову юридичну силу та використовуються відповідно до законодавства.

                                                        До уваги громадян!

                  Як зареєструвати свої права якщо державний акт на

земельну ділянку або свідоцтво про право власності на майно                                              втрачені чи пошкоджені?

 

Для державної реєстрації права власності та Інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв’язку із втратою, пошкодженням чи зіпсуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подаються;

1) копія примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно;

2)   оголошення про втрату документа у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження або місцевої чи регіональної сфери розповсюдження за місцезнаходженням нерухомого майна, в якому повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє Ім’я виданий, яким органом (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа).

Державна реєстрація прав проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав в інформаційних системах, державна реєстрація прав в яких здійснювалася до 1 січня 2013 р., або па паперових носіях інформації, ведення яких здійснювалося підприємствами бюро технічної інвентаризації.

 

 

 

«Як отримати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичнихосіб - підприємців та громадських формувань»

 

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон) відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.

Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді;

1)        безоплатного доступу через портал електронних сервісів;

2)  оприлюднення публічної інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

3)     безоплатного доступу через персональний кабінет до документів, поданих юридичною особою, фізичною особою - підприємцем та громадським формуванням, що не має статусу юридичної особи, для проведення реєстраційних дій, відомостей про результати їх розгляду, документів, що містяться в реєстраційній справі таких осіб в електронній формі, та відомостей про цих осіб, які актуальні на момент запиту та на визначену дату, - шляхом їх перегляду, копіювання та роздрукування;

4)  документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;

5)  виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;

6)     витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену лагу;

7)    суб’єктам приватного права може надаватися прямий доступ до Єдиного державного реєстру в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.

                Частиною 7 статті 11 Закону передбачено, що державні органи, у тому числі суди, органи Національної поліції, органи прокуратури, органи Служби безпеки України, а також органи місцевого самоврядування та їх посадові особи безоплатно отримують відомості з Єдиного державного реєстру з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через портал електронних сервісів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України в Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру, крім випадків, передбачених цим Законом.

УВАГА!!!

Щодо отримання декларації про відходи

 

Правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг визначені Законом України «Про адміністративні послуги».

Порядку подання декларації про відходи її форма та терміни розгляду затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 118 (далі - Порядок).

Для забезпечення виконання вимог Порядку управлінням затверджено адміністративну та технологічну карти для надання адміністративної послуги «Отримання декларації про відходи, які узгоджено з Центром надання адміністративних послуг Черкаської міської ради.

В свою чергу для зменшення соціальної напруги наказом Мінприроди України від 18.05.2016 № 186 "Про затвердження Порядку функціонування електронної системи здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами", передбачено подання декларації про відходи суб’єктами господарювання он-лайн на сервері E-ECO.GOV.UA.

 

До уваги керівників, засновників підприємств

З метою уникнення рейдерських захоплень підприємств та уникнення незаконної державної реєстрації державними реєстраторами змін до відомостей про юридичну особу, (зміна керівника, засновників, адреси, установчих документів), просимо керівників та/або засновників підприємств оновити інформацію щодо своїх контактних телефонів, які містяться в Єдиному державному реєстрі

В разі надходження заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, державний реєстратор буде повідомляти засобами телефонного зв’язку за номером телефону, який міститься в Єдиному державному реєстрі.

 

 

 

Отримай довідку та витяг або зареєструйся

підприємцем  за допомогою електронного сервісу!!!

Електронні сервіси он-лайн Міністерство юстиції України_

 

(спробуй самостійно без відвідувань кабінетів) 

Жоден державний орган не має права вимагати від заявників

паперові витяги, виписки, довідки для підприємців

       Відповідно до постанови Кабміну України № 137 від 18 березня 2015 року «Про Деякі питання спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» рішення державного реєстратора, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, отримані в електронній та паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, мають однакову юридичну силу.
Крім того, для отримання довідки не потрібно жодних електронних цифрових підписів чи інших ідентифікаторів. Достатньо лише сплатити послугу власною банківською карткою. Кожному документу присвоюється унікальний ідентифікаційний код. Таким чином, заявник зможе легко перевірити його достовірність, ввівши присвоєний номер на веб-сайті надання електронних послуг Мін’юсту. В разі потрібності, громадянину не потрібно повторно отримувати документ і повторно платити кошти. Сформовані виписка, витяг чи довідка протягом року зберігатимуться в архіві.

        З 1 жовтня 2015 року жоден державний орган не має права вимагати від заявників паперові витяги, виписки, довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру фізичних і юридичних осіб підприємців. 
        Громадяни мають змогу отримуватимуть необхідну інформацію, документи та довідки з відкритих реєстрів. Їх перелік такий: 
 Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів 
 Реєстр спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України 
 Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів 
 Єдиний реєстр нотаріусів України 
 Спадковий реєстр 
Єдиний реєстр довіреностей 
 Державний реєстр обтяжень рухомого майна 
 Єдиний реєстр громадських формувань 
 Реєстр атестованих судових експертів 
 Реєстр методик проведення судових експертиз 
 Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення 
 Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство
 Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення 
 Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень 
 Реєстр громадських об'єднань 
 Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності 
 Державний реєстр актів цивільного стану громадян 
 Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

Державний реєстр баз персональних даних